مراسم تجلیل از برگزار کنندگان همایش بین المللی اقتصاد مقاومتی

 

بسمه تعالی

 

مراسم تجلیل از برگزار کنندگان همایش بین المللی اقتصاد مقاومتی
در روز سه شنبه مورخ 6 تیرماه 1396 ، به مناسبت ایام عید فطر و تقدیر از دست اندرکاران دانشجویی همایش اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل با تاکید بر الگو توسعه و پیشرفت هند که در اسفند 1395 در جامیا ملیا اسلامیا در دهلی برگزار گردید، ضیافت شامی به دعوت رایزن علمی هند و شبه قاره در محل تالار مرکز اسلامی هند منعقد شد. در این مراسم جناب آقای انصاری سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران و حجه الاسلام و المسلمین مهدوی پور نماینده محترم مقام معظم رهبری نیز حضور داشتند. مراسم با صحبتهایی از همایش و برآوردهای مثبت این گردهمایی آغاز گردید و هر یک از حاضرین نقاط مثبت این همایش را برشمردند. سپس از تمامی دانشجویان که در کمیته های مختلف دانشجویی همایش همکاری و مساعدت نمودند تقدیر و تشکر گردید و لوح سپاس به انها اهدا گردید. با توجه به استقبال هر دو طرف ایرانی و طرف هندی و دانشگاههای حاضر در همایش، به یاری خداوند متعال در جهت برگزاری دومین همایش اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال برنامه ریزی خواهد شد. در پایان مراسم حاضرین به صرف شام دعوت گردیدند.
ویژگی های همایش اقتصاد مقاومتی در هند
1. شناسایی متخصصان، دانشمندان و اساتید مطرح مرتبط با موضوع همایش
2. استقبال از موضوع همایش اقتصاد مقاومتی از سوی هندی ها (اگر چه اصطلاح اقتصاد مقاومتی در بین دانشگاهیان و اساتید هندی ناشناخته بود اما پس از تبیین موضوع برای آنها بسیار جالب به نظر آمد.)
3. برگزاری همایش با هزینه بسیار پایین که جهت برگزاری همایشی با این سطح حداقل پنج برابر باید هزینه می شد.
4. برگزاری همایش با مشارکت یکی از مهم ترین دانشگاه های مطرح در هند (جامعه ملیا اسلامیا) که به کیفیت و ارتقای علمی همایش بهبود بخشید.
5. علاوه بر مشارکت دانشگاه ملی اسلامیه، در ایران نیز برخی مراکز، دانشگاه ها و موسسات مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه الزهرا، دانشگاه اراک و همکاری داشتند و در همایش شرکت نمودند.
6. دادن بیانیه از سوی آیت الله قمی و دکتر محسن رضایی برای افتتاحیه همایش
7. در این همایش صاحب نظران مهم ایرانی و هندی در حوزه اقتصاد به ایراد سخنرانی کلیدی پرداختند.
8. به این همایش بیش از صد مقاله ارسال گردید که نهایتا حدود 50 مقاله پذیرش شد.
9. میزگردهای علمی با حضور کارشناسان در حوزه اقتصاد مقاومتی در طول دو روز همایش با استقبال بی نظیر شرکت کنندگان برگزار گردید.
10. همکاری بسیار خوب نهادها و سازمان های ایرانی در هند با دبیر و برگزارکنندگان همایش
11. مشارکت بسیار خوب اتحادیه و دانشجویان محترم در برگزاری همایش
12. جهت صرفه جویی در زمان و هزینه ها تجلیل از دانشجویان برتر و تجلیل از دانشجویان نمونه شاهد و ایثارگر هند در سال ۱۳۹۵ در این همایش برگزار گردید
13. استقبال و پیشنهاد جهت برگزاری همایش دوم اقتصاد مقاومتی در ایران و دعوت از کارشناسان و متخصصین هندی
14. شرکت نمودن برخی از صاحبان شرکت های مهم و دانش بنیان هندی

 

 

تاریخ درج خبر: شنبه ١٠ تير ١٣٩٦ , ٠٠:٠١

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج